Od 03.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z mobilną Ścieżką Edukacji Ekologicznej ENERIS, będącej uzupełnieniem edukacji ekologicznej i uczącej odpowiedzialnych postaw wobec środowiska. Wystawa odbywa się do końca czerwca w 13 szkołach podstawowych oraz gimnazjach regionu w ramach współpracy ENERIS Surowce z Celowym Związkiem Gmin CZG-12. Myśl przewodnia ścieżki mieści się w trzech hasłach: REDUKUJ – swój wpływ na środowisko; ODZYSKUJ – tak dużo surowców, jak to możliwe; PRZETWARZAJ – to, czego nie da się już użyć jako surowca wtórnego, można jeszcze przetworzyć w kompost, energię lub ciepło. Dnia 06.04.2017 r. wystawę obejrzeli uczniowie kl. II a i kl. II b. zapoznając się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi skutków oddziaływania człowieka na środowisko, zasadami sortowania odpadów, oszczędzania energii, a także odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych. Wystawa będzie także jedną z atrakcji Pikniku Ekologicznego „Reduce, Reuse, Recycle” organizowanego 8 czerwca w Gliśnie.

Link : https://gorzow.tvp.pl/29781424/03042017

Dodała: Jolanta Bernaś