W dniu 29.12.2011r  o godz.9.00 w auli ZSS w Lubniewicach odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo-Edukacyjnego „Mój Las”. Do konkursu przystąpiły cztery Szkoły Podstawowe z miejscowości: Bolemin, Kołczyn, Krzeszyce i Lubniewice, reprezentowane przez czteroosobowe drużyny. Najpierw uczniowie przystąpili do indywidualnego rozwiązywania testów, po czym w grupach, ze zdjęć, rozpoznawali rośliny, ptaki, ssaki i ulistnione pędy. Zadaniem końcowym uczestników  było ułożenie puzzli i podanie nazwy właściwej otrzymanej na obrazku rośliny. Uczniowie borykali się z testem ale solidarnie pracowali w drużynach co przyniosło efekty. Przedstawiciele Szkoły w Lubniewicach: Patryk Mówiński- kl. IV, Joanna Kędzierska- kl. V, Damian Czech- kl. V, Wojciech Kargul- kl. V zaprezentowali wysoki poziom wiedzy przyrodniczej, zdobywając największa liczbę punktów. Uczestnikom rozdano dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Lubniewice. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, z którego dzieci chętnie skorzystały po ciężkiej pracy. Konkurs zorganizowało Nadleśnictwo Lubniewice ,reprezentowane przez Leśnika Szkółkarza inż. Katarzynę Wąsiel, z ramienia szkoły opiekę sprawowała pani Izabela Kiepura.Zdjęcia z konkursu w zakładce Galeria.