W dniu  06.09.2017 r. w Bibliotece Publicznej w Lubniewicach odbyło się czytanie „ Wesela ” Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie klas gimnazjalnych wraz z Paniami: Jolantą Janiszewską i Ewą Młyńczyk udali się do Biblioteki, gdzie czekali już odtwórcy głównych ról bohaterów dramatu. Pięknym strojom aktorów towarzyszyła ciekawa scenografia. Lektorzy byli pod wrażeniem tego, że uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali wybranych fragmentów dzieła z 1901 r. Na koniec wysłuchali piosenki w wykonaniu Czesława Niemena, w której dominował fragment utworu  „ Miałeś chamie złoty róg, ostał ci sie jeno sznur ”.Następnie dwóch uczniów (Wiktor Kościukiewicz i Szymon Cieciura) zgłosiło się do przeczytania kilku scen. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia podziękowaliśmy za zaproszenie nas do biblioteki.

Dodał: Mateusz Wiącek