10 listopada 2021r. w naszej szkole odbyły się apele z okazji Święta Niepodległości. W związku z reżimem sanitarnym (pandemia covid-19) apel dla klas IV- VIII był na drugiej godzinie lekcyjnej, a dla klas I-III na trzeciej. W uroczystych apelach uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. Rangę uroczystości nadało wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. W apelu dla starszych klas uczestniczył Sekretarz Miasta i Gminy Lubniewice pan Bartosz Jankowski. Klasa piąta pod kierunkiem wychowawczyni Marii Jęchorek przygotowała przedstawienie dotyczące dziejów Polski i odzyskania przez Nią niepodległości w 1918r. Wiersze recytowane przez uczennice i uczniów przeplatane były piosenkami śpiewanymi przez chór i recytatorów oraz konferansjerów. Nauką piosenek wykonywanych przez uczniów klasy piątej zajęła się pani Iwona Dominiak, a dekoracją auli pani Justyna Skonieczna wraz z klasą szóstą. Uczniowie klasy piątej brali również udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, które miały miejsce pod Obeliskiem na Placu Kasztanowym. Uczennice: Nadia Mróz, Ala Pielech, Marta Kręcichwost i Daria Ludwiczak recytowały wiersze ze szkolnego przedstawienia, a cała klasa piąta odśpiewała ,,Marsz Pierwszej Brygady”.

Dodała: Maria Jęchorek