2.09.2019 r. o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej w Lubniewicach. W hali sportowej zebrali się uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, oraz nauczyciele. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Minutą ciszy upamiętniono 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, cała społeczność szkolna oddała cześć poległym w obronie kraju. Następnie zabrała głos Pani dyrektor Renata Kaczmarek oraz Pan Burmistrz Lubniewic Radosław Sosnowski.  Pani dyrektor podkreśliła, że to dzień szczególny dla pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero przygodę z nauką w naszej szkole. Na koniec przemówienia wszystkim uczniom życzyła sukcesów, motywacji i zapału do pracy w nowym roku szkolnym. Do nowego roku szkolnego przystąpiło 228 uczniów.

Dodała: Marta Rogowska