14 marca 2016 r. reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: Szymon Cieciura, Marcel Kilinkiewicz i Wiktor Ralcewicz (uczniowie klasy VI) oraz reprezentacja gimnazjum w składzie Wojciech Kargul. Bożena Smalec i Hubert Capiga uczestniczyły w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym ,,O Złoty Abakus Starosty” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. W kategorii- szkoły podstawowe – nasi uczniowie byli najlepsi. Szymon Cieciura zdobył najwięcej punktów i zajął indywidualnie I miejsce, a w/w drużyna zdobyła ,,Złoty Abakus Starosty’’. Brawo! Takim osiągnięciem możemy pochwalić się po raz pierwszy w historii tego konkursu i naszego w nim uczestnictwa. Drużyna gimnazjalna zajęła w kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce, a indywidualnie zwyciężył Wojciech Kargul. Życzymy zwycięzcom sukcesów w następnych konkursach, nie tylko matematycznych. Do konkursu reprezentację szkoły podstawowej przygotowała Maria Jęchorek, a gimnazjum Renata Kaczmarek.
Dodała: M. Jęchorek / Renata Kaczmarek