Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu oficjalnie obchodzony jest w lutym. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji poprzez zgłoszenie inicjatywy obchodów DBI. Wszystkie realizowane w szkole działania odbywały się pod hasłem „Serfuję. Respektuję”. Wolontariusze przygotowali logo akcji oraz plakaty, które wykorzystane zostały do stworzenia gazetki tematycznej. Dodatkowo K. Kosmalska przeprowadziła we wszystkich       I – VI Szkoły Podstawowej zajęcia edukacyjne na temat „Bezpieczeństwo w sieci”.      Podczas tegorocznych obchodów DBI zwracano szczególną uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy, ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.