W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Języka Angielskiego:  English High Flier oraz English Ace
W konkursie English High Flier, który odbył się 29 listopada 2017 udział wzięło 8891 uczniów z 367 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce;  do konkursu z naszej szkoły przystąpiło 35 uczestników.
Jakub Krasowski
wywalczył II miejsce w województwie lubuskim. Kolejnych trzech uczniów zajęło III miejsca w swoich grupach wiekowych – Mateusz Pielech z klasy V, Maciej Siwiński, klasa VI oraz Michał Bilon , klasa III gimnazjum.
III
miejsce zajął Michał Zienkowicz , kl. III gimnazjum ,  IV miejsce Kacper Czejdo , również z klasy III .

W konkursie English Ace , który odbył się 7 marca 2018 roku udział wzięło 5460 uczniów z 234 szkół w kraju. Naszą szkołę reprezentowało 34 uczestników.
Trzy osoby wywalczyły I miejsca w województwie, są nimi Hania Ciesielska i Amelia Wierucka – klasa IV oraz Mateusz Pielech– klasa V.Ponadto z klasy V: II miejsce w województwie zajęła Milena WeryńskaIII – Jakub BorutaIV- Amelia SałkiewiczV-Maciej Jurczyk; w klasach VI; Adrian Hrebowicz – IV miejsce w województwie; Julia Kamieniczna – V, Jakub Jagiełło z kl. VII zajął III miejsce .
Wysokie wyniki osiągnęli również uczniowie klas gimnazjalnych : Krzysztof Madzia, kl .II – IV  miejsce w województwie; Ewa Guła, kl. III również IV miejsce oraz Wiktor Ralcewicz, kl. II, -V miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję bardzo dobrych wyników i życzę dalszych sukcesów.
 Dodała Mirosława Pielech