Zatańcz z klasą

Zatańcz z klasąOd połowy września 2012, w Zespole Szkół Samorządowych w Lubniewicach odbywają się zajęcia prowadzone przez Centrum Kultury i Tańca Hajdasz. Firma ta realizuje wyjątkowy i jedynym w Polsce program edukacyjno – wychowawczy o nazwie Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier. Unikalność programu przejawia się w tym, że nie tylko uczy, ale przede wszystkim wychowuje. Program ten jest pomostem pomiędzy szkołą a rodziną, uzupełniającym kształtowanie własnych postaw i wartości jakimi powinien się kierować dorastający młody człowiek. Program skierowany jest do wszystkich dzieci w wieku od 6 do 12 lat bez względu na predyspozycje, wygląd czy talent. W trakcie zajęć dzieci uczą się: tańców nowoczesnych, towarzyskich, narodowych, integracyjnych i praktycznego zastosowania dobrych manier, kształtujących kulturę osobistą młodego Polaka – Europejczyka. Minimum dwa razy w roku szkolnym dzieci prezentują przed rodzicami i publicznością swoje umiejętności taneczne na tzw. Medaltestach, otrzymując w nagrodę dyplomy i medale OST i     DM ( w pierwszym roku brązowy, w drugim srebrny w trzecim złoty). Dnia 06.03.2013 r. w auli Gimnazjum w Lubniewicach odbył się pierwszy pokaz dzieci z Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Pokaz ten zwany Medaltestami, był swoistym uwieńczeniem pierwszego semestru pracy dzieci na zajęciach. Impreza ta miała charakter rodzinny. Oprócz prezentacji i uroczystego wręczenia dyplomów, nie zabrakło niespodzianek. Jedną z nich był wspólny taniec z rodzicami, który spodobał się wszystkim. Już planowane jest kolejne spotkanie,  na którym zostaną wręczone wszystkim dzieciom pierwsze medale Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Serdecznie zapraszamy chętne dzieci na zajęcia, w każdy piątek o godz. 14.00 (sala korekcyjna). Zajęcia prowadzi pani Iga Komarska.

Poprzedni artykułWalentynki
Następny artykułSzkolny konkurs BRD