Pod takim właśnie tytułem odbył się w naszej szkole apel z okazji 98.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było podniośle i uroczyście. Występ w formie montażu słowno-  muzycznego przygotowali uczniowie klasy III A (wych. Marta Rogowska) oraz klasy III B (wych. Ewa Młyńczyk). Przypomniane zostały niektóre fakty z historii naszej Ojczyzny m.in. chrzest Mieszka I, koronacja Bolesława Chrobrego, sprowadzenie Krzyżaków, bitwa pod Grunwaldem, potop szwedzki, Insurekcja Kościuszkowska, powstanie kozackie, I i II wojna światowa, upadek komunizmu. W związku z tym na scenie pojawiały się różne postaci historyczne np. Krzyżacy, Kozacy, Szwedzi, kosynierzy, hitlerowcy, radzieccy komuniści. Przypomnieliśmy także autora naszego hymnu – Józefa Wybickiego. Uczniowie zadbali o właściwe przebrania i rekwizyty. Prawdopodobnie największe wrażenie na publiczności wywarli gestapowcy. O oprawę akustyczną występu zadbał uczeń kl. IIIB- Hubert Badowski. Zrobił to wspaniale! Wszystkim trzecioklasistom należą się słowa uznania za ogromne zaangażowanie w trakcie realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również Panu Izydorowi Sobeckiemu za wokalne i taneczne przygotowanie aktorów. Panu Sobeckiemu dziękujemy także za piękną niebieską kurtynę, którą własnoręcznie uszył i zawiesił. Zasłony te pozwalają nam teraz realizować nasze artystyczne zamierzenia. Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim twórcom przedstawienia, a szczególne wyrazy uznania należą się publiczności, która ciepło i z zainteresowaniem przyjęła naszą inscenizację. Dla tak wspaniałej publiczności warto robić takie rzeczy!

Dodała: Ewa Młyńczyk