7 marca 2015r w Świebodzińskim Domu Kultury odbył się etap wojewódzki XXXIII Konkursu Przyrodniczego. Konkurs był organizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych. Tematem wiodącym konkursu tegorocznego  były „ Parki narodowe w Polsce”.  Gimnazjum w Lubniewicach reprezentowali : Patryk Mówiński – kl. I, Hubert Capiga – kl. II, Damian Czech- kl. II, Wojciech Kargul – kl. II. Zagadnienia konkursowe dotyczyły głównie osobliwości krajobrazu i przyrody nieożywionej oraz występowania charakterystycznych zbiorowisk roślinnych oraz gatunków grzybów, flory i fauny na terenie parków narodowych. Ocenie podlegała również wiedza z zakresu ochrony przyrody, ekologii, biogeografii oraz rozpoznawania i biologii krajowych gatunków ze świata roślin, kręgowców i bezkręgowców . Konkurs rozpoczął się testem, po napisaniu którego wyłoniono 10 najlepszych uczestników do  etapu ustnego. W tym gronie znalazło się trzech uczniów z naszej szkoły, którzy wraz z pozostałymi uczestnikami  stoczyli zaciętą walkę w części półfinałowej i finałowej. Konkurs przyrodniczy w Świebodzinie jest konkursem niezwykle prestiżowym, znanym od lat z bardzo wysokiego poziomu merytorycznego, a jeżeli zakończy się sukcesem to takim, który smakuje wyjątkowo. W tym roku szkolnym, jak i poprzednim, klasyfikacja zespołowa zakończyła się zwycięstwem i triumfem całego zespołu z Lubniewic. W turnieju indywidualnym: Tytuł Laureata I miejsca otrzymał Damian Czech z kl. II, Tytuł Laureata II miejsca otrzymał Wojciech Kargul z kl. II, Tytuł Finalisty V miejsca otrzymał Patryk Mówiński z kl. I. Konkurs Przyrodniczy w Świebodzinie objęty jest patronatem Kuratora Oświaty i uczniowie oprócz dyplomów i cennych nagród, otrzymują dodatkowe punkty na świadectwie gimnazjalnym.