Dnia 20.10.2016r. W Zespole Szkół Samorządowych w Lubniewicach odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W poczet uczniowski przyjęto pierwszoklasistów, którzy przygotowali pod okiem pani wychowawczyni Barbary Sembratowicz program artystyczny. Taniec „ Polonez” był rozpoczęciem uroczystości wykonanym  przez uczniów z klasy pierwszej. W dalszej części zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością przepisów ruchu drogowego. W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści  złożyli ślubowanie. Pasowania na uczniów szkoły dokonał Burmistrz Lubniewic – Tomasz Jaskuła, który wręczył na ręce gospodarza klasy Gabrieli Nindorery „torbę słodkości”, a z rąk pani  Dyrektor Renaty Kaczmarek otrzymali słowniczki ortograficzne i legitymacje szkolne w dowód, że zostali już prawnymi uczniami naszej szkoły. Następnie koleżanki i koledzy z samorządu uczniowskiego życzyli sukcesów w nauce i wręczyli drobne upominki. Rodzice również pamiętali  o święcie dzieci. Przygotowali niespodzianki dla swoich pociech i zorganizowali „ słodkie przyjęcie”. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

Dodała: Barbara Sembratowicz,  wychowawca kl. I