„ŚLUBUJĘ CI SZKOŁO”

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do uroczystości pasowania od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Nie było lekko!

15 listopada 2013 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej w Lubniewicach Pani Dyrektor Renata Kaczmarek powitała na uroczystości szkolnej przybyłych gości : Burmistrza– Tomasza Jaskułę, Zastępcę Burmistrza – Katarzynę Szczepańską, licznie przybyłych rodziców i krewnych, nauczycieli i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – uczniów klasy pierwszej, którzy zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Witaj Szkoło!”. Wspierani przez wychowawczynie Barbarę Sembratowicz. Uczniowie recytowali wiersze, tańczyli, śpiewali piosenki i tym samym, udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. W niezwykłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali – być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor i Burmistrza Lubniewic „wielkim ołówkiem” – było tylko tego potwierdzeniem. Dwudziestu siedmiu uczniów zostało przyjętych do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych i słowniczków ortograficznych ufundowanych przez Radę Rodziców. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia „wielu sukcesów w murach naszej szkoły” od Pana Burmistrza i Pani Dyrektor oraz otrzymali prezenty ufundowane przez rodziców uczniów klasy I. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców uczniowie wrócili do domów.

Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała wychowawczyni Barbara Sembratowicz przy współpracy rodziców uczniów klasy I.