Dnia 28 czerwca 2012 r. uczniowie klasy II wspólnie z panią Barbarą Sembratowicz i rodzicami żegnali rok szkolny 2011/2012. Impreza rozpoczęła się od przejażdżki tramwajem konnym pana Frączaka. Dzieci zwiedzały Lubniewice słuchając lubniewickich legend. Potem piekły kiełbaski i przy ognisku wspaniale się bawiły. Przygotowano konkursy i konkurencje sportowe, które oceniali rodzice. Były  nagrody dla najlepszych, które zostały ufundowane przez sponsorów.  Najważniejszym konkursem, do którego uczniowie przystąpili  był konkurs wiedzy o gminie Lubniewice, do którego wcześniej uczniowie klasy II  poważnie się przygotowywali.  Było to podsumowanie gry terenowej „Szlakiem Lubniewickich legend”. Oto zwycięzcy w różnych konkurencjach:

Konkurs wiedzy o gminie Lubniewice: Cieciura i  Marcel Kilinkiewicz. Konkurs plastyczny pt.: ,, Najładniej pokolorowany Herb Lubniewic„: Damian Przybysz. Skoki w workach. Adrian Mencweld. Drużynowy chód na nartach: Zbigniew Warsztocki, Kacper Urbaniak, Wiktor Ralcewicz, Damian Przybysz. Dodatkową atrakcją był rejs taksówką wodną po jeziorze Lubiąż. Następny piknik zrobimy jesienią.