Akcja charytatywna „Szkoło pomóż i Ty” realizowana jest w całym kraju od ponad 20 lat przez Fundację Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni. Nasza szkoła tradycyjnie przystąpiła również w tym roku szkolnym do kolejnej edycji akcji, polegającej na sprzedaży wśród społeczności szkolnej, przez przedstawicieli szkolnego wolontariatu, dostarczonych przez fundację pomocy naukowych – cegiełek. W bieżącym roku szkolnym zbiórka funduszy zgromadzona w ramach akcji ma zasilić konto chłopca, który cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę i jest przeznaczona na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie. Po zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji sprzedaży cegiełek, uzyskaliśmy kwotę 212 złotych, zebrane fundusze zostały przelane na konto fundacji.  Wolontariusze zaangażowani w akcję: Gabryś Brewka, Milena Kilinkiewicz, Daria Ludwiczak, Oliwia Szwajkowska, Lena Pudrzyńska, Nadia Mróz, Kasia Gontarczyk, Oliwia Tomaszewska.

Dodała: Katarzyna Mikołajewska