Na przełomie listopada i lutego przedstawiciele Szkolnej Grupy Wolontariatu przygotowali, przeprowadzili i podsumowali zbiórkę monet w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”. Uczniowie odpowiednio przygotowali słoiki potrzebne do zbiórki, ogłosili kolejną edycję akcji w każdej klasie. Następnie po zakończonym terminie zbiórki wolontariusze przystąpili do skrupulatnego liczenia monet. W sumie społeczność szkolna zebrała ponad 25 tysięcy sztuk monet, ważące łącznie 48,01 kilogramów, o łącznej kwocie 1048,92 złotych. Klasa I a – 51,27 zł, klasa I b – 120,77 zł, klasa II a – 28,03 zł, klasa II b – 51,41 zł, klasa III a – 0 zł, klasa III b – 82,69 zł, klasa IV a – 73,61 zł, klasa IV b – 60,97 zł, klasa V a – 30,63 zł, klasa V b – 163,85 zł, klasa VI a – 4,29 zł, klasa VI b – 24,96 zł, klasa VII a – 67,51 zł, klasa VII b – 259,57 zł, klasa VIII – 29,36 zł. Wszystkie zebrane monety zostały odpowiednio spakowane i przesłane do Towarzystwo „Nasz Dom” w Warszawie. Organizatorzy akcji zebrane w całym kraju pieniądze przeznaczają na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin w całej Polsce. Wolontariusze zaangażowani w akcję: Gabryś Brewka, Kasia Gontarczyk, Oliwia Tomaszewska, Lena Pudrzyńska, Nadia Mróz, Oliwia Szwajkowska, Gabrysia Nindorera, Ola Gatzka, Milena Kilinkiewicz, Nataniel Kuzajewski, Kaja Gerszewska, Lena Piskurewicz, Ola Piskurewicz, Lena Serafińska.

Dziękujemy wszystkim osobom za wsparcie zbiórki „Góra Grosza”!

Dodała: Katarzyna Mikołajewska