Od pięciu lat przeprowadzamy całoroczną akcję zbiórki plastikowych nakrętek. Współpracujemy z panem Andrzejem Sowińskim i gorzowską Fundacją „Nakrętki”. Wolontariusze przygotowują plakaty informacyjne, ważą zebrane worki z nakrętkami, ogłaszają we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej konkurs „Mistrzowie Dobrego Serca”. Konkurs promuje pomaganie, bez nakładów finansowych oraz wzbudza zdrową rywalizację wśród uczniów. W roku szkolnym 2015/2016 wspólnymi siłami zebraliśmy 629,80 kg plastikowych nakrętek.Najwięcej nakrętek w Szkole Podstawowej;  91,6 kg zebrała klasa I a, pod opieka pani Jolanty Bernaś. Wyniki pozostałych klas: I b – 42,4 kg, II a – 42,6 kg, II b – 45,4 kg, III – 69,6 kg,  IV a – 25,10 kg, IV b – 67,10 kg, V – 68,8 kg, VI – 67 kg. Wolontariusze, uczniowie gimnazjum, pracownicy szkoły, mieszkańcy – 110,20 kg.  W ciągu pięciu lat wspólnymi siłami zebraliśmy 3,075,50 kg plastikowych nakrętek, dzięki czemu wsparliśmy pięcioro dzieci z naszego województwa w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego.Do udziału w akcji angażujemy nie tylko wolontariuszy, uczniów i ich rodziny, ale także wielu mieszkańców naszej gminy za co serdecznie dziękujemy! I prosimy o dalszą zbiórkę plastikowych nakrętek.

Dodała: Katarzyna Kosmalska