13 czerwca 2019 roku trzynastoosobowa grupa najlepszych zbieraczy surowców wtórnych i baterii, wraz z koordynatorem akcji Jolantą Bernaś, wzięła udział w pikniku ekologicznym  w Gliśnie, który był podsumowaniem XXII edycji akcji „ Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”. Niesamowitych wrażeń i atrakcji dostarczyły osoby działające           w  Celowym Związku Gmin CZG-12, Fundacji Ekologicznej ARKA, REKOPOL Organizacji Odzysku Opakowań S.A. z Warszawy, Pracowni EKOSFERA, Pracowni  Dworzec Tworzec z Międzyrzecza a także Panie ze Stowarzyszenia MAM POMYSŁ z Sulęcina. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Parku Narodowego „Ujście Warty”,  Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska,  Komendy Powiatowej Policji z Sulęcina, Technikum Leśnego ze Starościna, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych z Sulęcina oraz Chorągwi Ziemi Lubuskiej – 3 DSH RED 1 ONE im. Cichociemnych z Sulęcina.                                                                                                

Ważnym punktem pikniku był konkurs na wykonanie transparentu z hasłem Pikniku  “SEGREGUJ ODPADY – TO SIĘ OPŁACA!” . Hasło należało rozwinąć i umotywować dlaczego segregowanie odpadów się opłaca. Nasze hasło „SEGREGUJ ODPADY – TO SIĘ OPŁACA, BO SEGREGACJA TO LEKKA PRACA! OD LAT W NASZEJ SZKOLE SUROWCE ZBIERAMY, A TO WIĘC OZNACZA ŻE O CZYSTOŚĆ DBAMY I PIENIĄDZE MAMY!” było jednym z haseł dostrzeżonych przez komisję: uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe a szkoła zgniatarkę do  butelek plastikowych.

 

W roku szkolnym 2018/2018 w naszej szkole zebraliśmy: 1559 kg makulatury, 386 kg butelek PET, 92 kg baterii oraz 25 kg kartoników po mleku i napojach.

Pierwsze miejsce w szkole zdobył

Filip Raszka.

  Gratulujemy!

Dodała: Jolanta Bernaś