26 października odbył się w Sulęcinie Powiatowy Konkurs Recytatorski „O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę”. W konkursie udział wzięło 21 uczestników klas II-III ze szkół podstawowych powiatu sulęcińskiego. Wszyscy uczestnicy przedstawili dwa wybrane przez siebie wiersze. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Aleksandra Szymaniak i Wojciech Zgierski z kl. III a oraz Anna Borkowska z kl. III b. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Przyznano trzy tytuły laureata, z czego dwa przypadły ucznia naszej szkoły. Aleksandrze Szymaniak przyznano tytuł laureatki za recytację wierszy „Sum” Jana Brzechwy oraz „Makaron” Wandy Chotomskiej. Wojciechowi Zgierskiemu również przypadł tytuł laureata za wiersze „Jastrząb i kura” Ludwika Jerzego Kerna oraz „Ballada o kogucie” Wandy Chotomskiej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów.

Dodała: Iwona Stelmach