24 listopada klasy 2a,2b i 4a uczestniczyły w zajęciach online prowadzonych przez młodszego synoptyka prognoz ogólnych i morskich Biura Morskich Prognoz Meteorologicznych w Gdyni IMGW-PIB pana Michała Szewczyka. Pan Michał opowiedział na czym polega specyfika pracy w tym zawodzie. Pokazał dzieciom, jak wygląda stanowisko pracy synoptyka. W ciekawy sposób przybliżył uczniom czym jest prognoza pogody i jak się ją opracowuje. Wskazał instytucje i osoby korzystające z prognoz pogodowych. Bardzo chętnie udzielał odpowiedzi na pytania. Posłużył się piękną prezentacją, która dodatkowo wzbogaciła wiedzę n/t pogody. Wartością dodaną tego spotkania jest to, iż zachęcił uczniów do pogłębiania edukacji, rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Dziękujemy panie Michale, życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Dodała: Iwona Stelmach