Dnia 5.06.2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie „Skarbnikowe dary”. Scenariusz nawiązywał do śląskich baśni Gustawa Morcinka i prezentował legendarną postać Skarbnika, władcy kopalń. Spektakl wzbogacono piosenkami, oryginalną muzyką regionu śląskiego, m.in.”Poszła Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Gdybym to ja miała”. Dzieci miały znakomitą okazję do poznania tańców regionalnych np. znanego trojaka. Specjalnie przygotowane stroje ludowe dla dzieci (stroje dziewczęce i galowe stroje górników) oraz wspólne tańce podkreślały piękno Śląska. W spektaklu wykorzystano także elementy gwary śląskiej, żartów, powiedzeń specyficznych dla tego regionu. Przedstawienie, w którym uczestniczyli uczniowie klas I – III współfinansowała Rada Rodziców przy szkole podstawowej.