Jak każdego roku uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Lubniewicach uczcili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W środę, 4 maja 2016 roku wszyscy przyszli ubrani w stroje galowe. Tego dnia odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie  klas czwartych wspaniale przygotowali małą powtórkę z historii. Na początku zostały wprowadzone poczty sztandarowe obu szkół i odśpiewano hymn. Następnie czwartoklasiści przypomnieli najważniejsze wydarzenia, daty i postaci z tamtego okresu, recytowali wiersze i śpiewali piosenki patriotyczne. Był to niezwykły dzień, pełen podniosłych chwil i uroczystej atmosfery, którą dodatkowo uświetniła piękna scenografia przygotowana przez panie: Izabelę Kiepurę i Wioletę Pietkiewicz. Uczniów przygotowały wychowawczynie: Agnieszka Jenek i Iwona Dominiak.

Dodała: Agnieszka Jenek