14 maja br. w sulęcińskim gimnazjum odbył się konkurs Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy „Rusz Głową”. Był to konkurs o charakterze interdyscyplinarnym, w którym oceniano wiedzę z zakresu matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych – biologii, chemii, geografii i fizyki. Naszą szkołę reprezentowały dwa, trzyosobowe zespoły w składzie: Hubert Capiga, Damian Czech, Wojciech Kargul oraz Mateusz Chochowski, Katarzyna Pyrek, Bożena Smalec. W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy pisali indywidualnie test z wiedzy, w drugiej zaś rozwiązywali zadania praktyczne zespołowo. Okazało się, że w całym województwie nie było lepszych, a drużyna z naszego gimnazjum zdobyła największą liczbę punktów. Hubert Capiga i Wojtek Kargul zdobyli  TYTUŁ LAUREATA, a Damian Czech TYTUŁ FINALISTY. Dzięki temu osiągnięciu poza nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami uczniowie ci otrzymali dodatkowe punkty  na świadectwie gimnazjalnym. GRATULUJEMY!

Dodała: Bożena Biczyk