22 maja 2014 r. w auli gimnazjum uczniowie klas IV – VI mieli okazję obejrzeć spektakl zatytułowany „Pętla zdarzeń”. Poruszał on problem agresji i przemocy rówieśniczej, tej psychicznej, jak i fizycznej. Głównymi bohaterkami były: dziennikarka i uczennica. Ta pierwsza pisała artykuł na temat próby samobójczej jednego z uczniów o przezwisku Składak, natomiast uczennica była „koleżanką” niedoszłego samobójcy. Jak się później okazało, to ona m.in. przyczyniła się do tak ostatecznego kroku ucznia. Był on wyszydzany, obrażany i okradany przez innych uczniów. Spektakl w przystępny sposób ukazał problem, który może dotyczyć każdego z nas. Przedstawienie przygotowane i wystawione przez Teatr Inspiracje ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach.