W poniedziałek 13 maja 2024 r. w naszej szkole gościliśmy Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniewicach.  W trakcie wizyty odbyły się zajęcia teoretyczno- praktyczne. Uczniowie klas pierwszych oraz kl. II b i kl. III a obejrzeli film pt: Niebezpieczeństwo pożarowe”,  po którym odbyła się pogadanka oraz mogli posłuchać na żywo, na czym polega ciężka praca strażaka i porozmawiać o tym  jak zachować się w chwili zagrożenia pożarowego. Podczas zajęć praktycznych uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Na zakończenie dzieci podziękowały za bardzo miłe oraz pouczające zajęcia i wręczyły Strażakom własnoręcznie wykonaną laurkę oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie było dobrą okazją do przypomnienia uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz numerów alarmowych.

Dodała: Izabela Kiepura