My uczniowie klasy II b troszczymy się o naszych młodszych kolegów i koleżanki, bo przecież wiemy jak to jest być pierwszakiem. Początek roku szkolnego to coś nowego i nieznanego – szkoła, starsi uczniowie, wychowawczyni inna niż w przedszkolu, brak zabawek, zajęcia lekcyjne. Aby uprzyjemnić czas młodszym od nas uczniom i urozmaicić zajęcia postanowiliśmy razem z naszą wychowawczynią przedstawić pierwszakom wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Inscenizacja odbyła się 8 października 2021 r. w naszej klasie. Zaprosiliśmy na nią naszą Panią Dyrektor Renatę Kaczmarek oraz kolejno uczniów z wychowawcami z klasy I a i klasy I b. Na zakończenie nasz gospodarz Ania Borkowska poczęstowała wszystkich cukierkami. Było miło i wesoło. Zarówno my jak i pierwszaki dobrze się bawiliśmy i mieliśmy okazję lepiej się poznać.

Dodała: Izabela Kiepura