30 kwietnia 2019 r. uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali – wraz z opiekunami panem Izydorem Sobeckim i panią Justyną Skonieczną – uczniowie klas VI b (Maciej Bakselerowicz, Milena Pezda, Jakub Bartkowiak), VII b (Maciej Siwiński, Sebastian Środa), VIII (Zuzanna Gatzka, Daria Piskorska, Piotr Pyrek, Tomasz Kowalewski) i gimnazjaliści kończący naszą szkołę (Aleksandra Bamber, Aleksandra Belczyk i Zuzanna Kosiela). Młodzież w przystępny i ciekawy sposób przypomniała a najmłodszym przybliżyła to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Atrakcyjności przedstawieniu dodawały stroje z epoki, które mieli na sobie nasi młodzi aktorzy: król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic. Ostatnim akcentem podkreślającym patriotyczny wymiar wydarzenia było odśpiewanie hymnu państwowego przez aktorów i widzów.

Dodała: Justyna Skonieczna