Dnia 16 stycznia 2017 r. w czasie trwania drugiej godziny lekcyjnej uczniowie klasy II a gimnazjum wzięli udział w prelekcji związanej ze szkodliwym działaniem promieni UV na skórę człowieka. Uczniowie zdobyli wiedzę o rodzajach promieniowania UV,  podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie kąpieli słonecznych, szkodliwości korzystania z solariów oraz objawach nowotworów skóry i ich diagnostyce. Dalsza część zajęć dotyczyła sposobów zachowania się w przypadku pasożytów skóry jakimi są  kleszcze oraz o objawach boreliozy.

Na koniec spotkania chętni uczniowie przy pomocy alko gogli mogli „zobaczyć”  negatywny wpływ spożytego alkoholu na percepcję wzrokową człowieka. Zajęcia przeprowadziła pani Katarzyna Grupińska z działu Oświaty Zdrowotnej, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sulęcinie. Zajęcia zorganizowały panie Helena Kowalewska i Katarzyna Kosmalska.

Dodała: Katarzyna Kosmalska