Do Szkolnej Grupy Wolontariatu w obecnym roku szkolnym przystąpiło 30 uczniów, w tym 6 osób z klasy VI SP. Wznowiliśmy współpracę z  Fabryką Aktywności Młodych w Gorzowie, dzięki czemu dnia 14 listopada 2011 roku w auli Gimnazjum odbył się happening, który został przeprowadzony przez pana Jarosława Marciniaka i jego współpracowników. Uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej wolontariatu i jego znaczenia w codziennym życiu. Szkolna Grupa Wolontariatu posiada kilka świetnych pomysłów na akcje, które przeprowadzone zostaną w ciągu roku szkolnego. Opiekunem grupy jest K. Kosmalska. Obecnie indywidualnie zbieramy plastikowe nakrętki, zorganizowaliśmy również w Szkole Podstawowej  konkurs. Klasa, która do końca I semestru uzbiera najwięcej nakrętek otrzyma tytuł  „Mistrzów dobrego serca”. Akcję podjęliśmy, by w ten sposób pomóc rodzinie 10 – letniego chłopca na zakup wózka stabilizującego kręgosłup. Przystąpiliśmy również i zajęliśmy się organizacją akcji „Góra grosza”, która trwa do 02 grudnia 2011 roku. W grudniu rozpoczynamy akcję zbiórki słodyczy, by zorganizować bal czekoladowy dla młodszych kolegów. Prosimy o wsparcie naszej akcji, gdyż uśmiech dziecka jest bogactwem człowieka dorosłego!

Poprzedni artykułMój Las
Następny artykułAndrzejki