W dniu 10 października 2011 r. w Szkole Podstawowej w Lubniewicach odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę” Organizatorem konkursu były B. Sembratowicz, J. Kałuska, D. Janowicz. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów kl. I-III . Celem konkursu było promowanie polskiej poezji wśród dzieci i młodzieży , popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa , uwrażliwienie na piękno poezji , nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych.

Po wysłuchaniu recytacji jury w składzie: Zofia Koper , Anna  Kisielewicz- Skrzypczak i  Agnieszka  Jenek zakwalifikowało do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę” następujących uczniów: SZYMON CIECIURA  – „Jaje” I. Matlewska kl. II opiekun B. Sembratowicz, SEBASTIAN BŁASZCZYK – „Koziołeczek” J. Brzechwa kl. III opiekun J. Kałuska.

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Morzyk – kl. I,  Emilia Kuzajewska- kl. I,  Jakub Jagiełło – kl. I ,  Zbigniew Warsztocki – kl. II. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo, a laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali dodatkowo ciekawe książki z płytami.Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!