Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, po raz kolejny zorganizowany został konkurs dla uczniów naszej szkoły. Jego celem było: poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS, integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Konkurs wiedzy został przeprowadzony w pierwszym tygodniu grudnia po przeprowadzeniu zajęć tematycznych. W eliminacjach wzięło udział 34 chętnych uczniów Gimnazjum. Najwyższe wyniki uzyskali: Urszula Pyrciak klasa I a,Michał Bilon klasa I a, Maciej Jagiełlo klasa II a. Atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach. Upominki zwycięzcom wręczone zostały dnia 22 grudnia w czasie trwania apelu szkolnego. Serdecznie gratulujemy!
Autor: Katarzyna Kosmalska