Maciej Siwiński, uczeń klasy V b uzyskał bardzo dobry wynik w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny i wraz z nauczycielką matematyki Marią Jęchorek zostali zaproszeni do Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp. na uroczyste podsumowanie wyników Kangura 2017. W tym roku wyróżnionych ( laureatów i z bardzo dobrym wynikiem) zostało 46 uczniów z rekordowej liczby 5454 uczestników biorących udział w konkursie z północnej części województwa lubuskiego. Nagrodzeni uczniowie otrzymali bony (do realizacji w Media Markt) w wysokości 400 zł (laureaci ) i 60 zł ( wynik bardzo dobry). Dla Macieja Siwińskiego jest to drugie wyróżnienie w konkursie Kangur – w ubiegłym roku również uzyskał bardzo dobry wynik i uczestniczył w uroczystym podsumowaniu wyników. Gratulujemy Maćkowi sukcesu w Kangurze 2017 i życzymy uzyskania tytułu laureata w przyszłorocznej edycji Kangura.

Dodała: Maria Jęchorek