Dnia 18 maja 2019 roku odbył się VIII rajd rowerowy pod hasłem „Żyjmy zdrowo, kolorowo, bez nałogów w zgodzie z sobą”. W rajdzie uczestniczyło około  70 sympatyków jazdy rowerowej. O godzinie 09.30 rajd oficjalnie otworzył  Burmistrz Lubniewic Radosław Sosnowski . Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i otrzymali numery startowe w postaci kolorów. Poszczególne zespoły pod opieką liderów i opiekunów oraz wolontariuszy mieli do pokonania kilkunastokilometrowe trasy po malowniczych terenach Gminy Lubniewice. Po powrocie do szkoły wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego zostali poczęstowani grilowaną kiełbasą i wodą, następnie dzieci i młodzież wzięły udział w losowaniu upominków.. W tym roku również dopisała pogoda, było ciepło, świeciło słońce. Organizatorami rajdu rowerowego była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urząd Miejski w Lubniewicach oraz Szkoła Podstawowa w Lubniewicach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji i przeprowadzaniu rajdu rowerowego i serdecznie zapraszamy za rok!

Dodał: Marcin Tyczyński