GALERIA

GALERIA12 listopada 2014 r. odbył się w Szkole Podstawowej uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Został on przygotowany przez klasę IV pod kierunkiem Marii Jęchorek, Leszka Sobeckiego i Iwony Dominiak. Uroczystość składała się z montażu słowno – muzycznego. Uczniowie recytowali wiersze opowiadające  o 123 latach niewoli i dążeniach  Polaków do odzyskania wolności. Wszyscy uczniowie wykonywali pieśni patriotyczne ( „Piechota”, „Marsz Pierwszej Brygady” itp. ) a akompaniował im Pan Leszek Sobecki. W dniu 12 listopada uczniowie, nauczyciele  i pracownicy naszej szkoły zostali przystrojeni w biało – czerwone kotyliony wykonane przez uczniów klas V – VI na lekcjach plastyki prowadzonych przez Panią Iwonę Dominiak.

Wpisany przez Ewa Młyńczyk

GALERIA12 listopada 2014 r. w gimnazjum odbyła się patriotyczna uroczystość, której przyświecało motto: „Polska – ta co nie zginęła”.96. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości była okazją do zaprezentowania montażu słowno – muzycznego, w którym uczniowie klasy I b opowiedzieli o tragicznych losach Polaków na przestrzeni 123 lat niewoli. Wspominaliśmy powstania narodowe, I wojnę światową, sławnych rodaków żyjących w tamtych czasach, w szczególności marszałka Józefa Piłsudskiego. Chłopcy z klasy I a brawurowo zaśpiewali „Obławę” Jacka Kaczmarskiego. Pieśń w sposób metaforyczny nawiązuje do trudnej walki Polaków o wolną ojczyznę. Apel przygotowany został przez p. Ewę Młyńczyk, p. Bogusława Bobera i p. Izydora Sobeckiego.

Poprzedni artykuł„POMÓŻ i TY”
Następny artykułWyjazd do sądu