Dnia 28 września 2011 r. klasa II S.P. w Lubniewicach wraz z wychowawcą panią B. Sembratowicz i panią I. Kiepurą udała się na wycieczkę krajoznawczo – wypoczynkową w okolice Lubniewic. Podróż odbyła się tramwajem konnym drogami leśnymi, uczniowie mieli możliwość podziwiać piękno przyrody jesienią. Po drodze zwiedzili Ośrodek Wypoczynkowy „Laguna”. Następnie odpoczęli nad jeziorem Lubiąż przy ognisku przygotowanym przez rodziców. Czas wolny uczniowie spędzili łącząc rozrywkę z nauką. Poznali historię pieczonego ziemniaka, usłyszeli krótką bajkę „O ziemniaku” opowiedzianą przez wychowawczynię. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkurencjach i zawodach tj. : – Obierkowy zwycięzca – Sadzenie i zbieranie ziemniaków – Zbieranie ziemniaków na czas – Rzucanie ziemniaków do kosza – Konkurs plastyczny – Zabawa w kręgu. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek i ziemniaków przy ognisku. Zmęczeni ale uśmiechnięci i zadowoleni z pełnymi brzuszkami uczniowie wrócili do klasy. Wśród dzieci dało się słyszeć komentarze : – „Było fajnie, super”, – „Wycieczka była udana”, – „Bawiliśmy się dobrze”, – „Bardzo mi się podobało”, – „A kiedy mieliśmy wracać to nawet nie chciałam, tak było fajnie”.