13 kwietnia klasa gościła leśnika pana Macieja Gerber z Nadleśnictwa Skwierzyna. Tematem spotkania była pogadanka o budzącej się przyrodzie, zwiastunach wiosny. Pani Iwona Czernielewska przygotowała i przedstawiła prezentację o ptakach przylatujących na wiosnę do Polski. Pan Maciej opowiadał o wiosennych pracach w Leśnictwie i w szkółce leśnej, a także o zagrożeniach pożarowych w okresie wiosennym. Podsumowaniem spotkania była praca w grupach. Dzieci rozpoznawały ptaki po ich sylwetkach. Przy pomocy szablonów  rysowały i kolorowały ptaki, które widziały na prezentacji. Nasi goście wręczyli dzieciom wspaniałe prezenty-książki, zeszyty, kolorowe odblaski i długopisy. Na pożegnanie, dzieci wręczyły gościom laurki i kwiaty.
Dodała: Danuta Janowicz