Woda to skarb

W dniu 22 marca 2014r. przypada Światowy Dzień Wody, dlatego też w świetlicy szkolnej odbyły się trzy spotkania z leśniczym – szkółkarzem panią Katarzyną Wąsiel (w terminach 25, 26 i 28 luty). Zajęcia skierowane były do uczniów klas I-III S.P. Celem spotkań była dyskusja na temat wody- jej znaczenia w życiu człowieka oraz otaczającego go świata. Uświadomienie młodym ludziom, że woda to źródło nieodnawialne a jego zasoby na świecie maleją, że o wodę należy dbać i racjonalnie nią gospodarować. Po burzliwych rozmowach dzieci wykonały prace plastyczne pt. „ Woda to skarb” przedstawiając swoją wizję tego najcenniejszego elementu życia, bez, którego egzystencja wszystkich żywych organizmów nie ma prawa bytu-istnienia. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Borkowska, Oliwia Wierzbińska, Nicola Niewiadomska, Maja Kotkowska z kl.I, Karol Brzeziński i Nikola Tryba z kl.IIa, Julia Kamieniczna, Sebastian Środa i Nikola Kabat z kl.IIb oraz Jarosław Taraszkiewicz, Paweł Broniek, Krzysztof Dzikowski i Otylia Woźniakowska z kl.III.