W przeciągu dwóch tygodni (24.09.12 -05.10.12)  zostały zorganizowane przez p. K. Kosmalską wybory Rzecznika Praw Ucznia wśród uczniów klas IV –VI. Każda klasa pod koniec września wybrała po jednym swoim kandydacie, następnie odbyło się głosowanie tajne wśród wszystkich uczniów klas II –VI. Kandydaci: Urszula Pyrciak, klasa IV a, Ewa Guła,  klasa IV b, Natalia Boruta, klasa V a, Kacper Mania, klasa V b, Katarzyna Pyrek, klasa VI. W wyborach tajnych brało udział 132 uczniów. Po przeliczeniu głosów, okazało się, iż Rzecznikiem Praw Ucznia została Katarzyna Pyrek, uczennica uzyskała 58 głosów.  Głosy przeliczyła wolontariuszka, uczennica klasy I gimnazjum Zuzanna Urbaniak. Serdecznie gratulujemy!