Oliwia Wierzbińska - Rzecznik Praw Ucznia

Na przełomie października i listopada w Szkole Podstawowej odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia wśród uczniów. Najpierw po przeprowadzonych zajęciach tematycznych nt. praw i obowiązków, uczniowie klas IV – VI wybrali swojego klasowego kandydata, następnie odbyło się głosowanie tajne wśród uczniów klas II – VI. Uczniowie otrzymali kartki, na których anonimowo wpisali imię i nazwisko swojego kandydata, którego chcieliby widzieć w roli Rzecznika Praw Ucznia.  Wyłonieni kandydaci: Oliwia Wierzbińska – klasa IV, Jan Bakselerowicz – klasa V a, Karolina Guła – klasa V b, Piotr Pyrek – klasa VI. Po przeprowadzeniu głosowania i skrupulatnym przeliczeniu głosów przez wolontariuszki Dominikę Jenek i Julię Tyczyńską, okazało się, że Rzecznikiem Praw Ucznia została jednogłośnie wybrana Oliwia Wierzbińska. Serdecznie gratulujemy! Głosy swoje oddało 126 uczniów obecnych w danym dniu w szkole.

Dodała: Katarzyna Kosmalska