9 maja 2016 roku odbyła się wycieczka do naszych zachodnich sąsiadów. Wzięli w niej udział chętni uczniowie z klas I – III Szkoły Podstawowej. Grupa licząca 38 osób wyruszyła o godz. 7.00 w kierunku granicy, by już o 9.30 znaleźć się w Planetarium im. Jurija Gagarina w Cottbus. Po godzinnym seansie, podczas którego bohaterowie Bocian i Żaba opowiedzieli nam o Wszechświecie,  udaliśmy się do ZOO w Cottbus. Jest to największy ogród zoologiczny w Brandenburgii, w którym żyje 170 gatunków i 1200 zwierząt. Jego powierzchnia liczy 25 ha i z pewnością wszystkiego nie udało nam się zobaczyć, choć spędziliśmy w nim ponad 3 godziny. Po spacerze w ZOO udaliśmy się na Stary Rynek w Cottbus, gdzie w greckiej restauracji, otoczenie piękna scenerią, zjedliśmy pyszny obiad. Ostatnim punktem wycieczki była miejscowość Hornow, gdzie mieści się fabryka czekolady Confisiere Felicitas. Zostaliśmy tam powitani słodkim poczęstunkiem – oczywiście czekoladkami i czekoladą do picia. Następnie obejrzeliśmy film opowiadający historię fabryki i jej właścicieli. Potem każdy uczestnik otrzymał tabliczkę czekolady, którą własnoręcznie ozdobił, zapakował i zabrał do domu. Zmęczenie, ale szczęśliwi tuż po godzinie 20 dotarliśmy do Lubniewic. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agnieszka Jenek, Aldona Mackiewicz i Barbara Sembratowcz.

Dodała: Agnieszka Jenek