W niedzielę 18 września 2022 r. uczniowie klas II i III pod opieką pań: Darii Sidorowicz, Anny Polechajło-Leszczyłowskiej, Jolanty Kałuskiej, Iwony Stelmach, Izabeli Kiepury oraz rodzica pani Romualdy Eule wyruszyli autokarem do Muzeum w Biskupinie, na XXVII Festyn Archeologiczny poświęcony Matce Naturze. Celem wycieczki było pokazanie dzieciom jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę i w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw. Uczniowie zwiedzili osadę obronną sprzed 2700 lat, wioskę piastowską i zobaczyli bitwę wojów wczesnośredniowiecznych oraz narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości czy poroża. Poznali sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób. Przy każdym stoisku zwiedzający mógł zakupić sobie drobną pamiątkę. Kiedy długi, edukacyjny spacer w przeszłość dobiegł końca, wszyscy udali się w drogę powrotną. Mamy nadzieję, że lekcja „Podróży w czasie” zaciekawiła każdego swoją różnorodnością i pokazała w jaki sposób życie i działalność człowieka wpływały na przyrodę kiedyś i obecnie.

Dodała: Izabela Kiepura