W środę 23 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych, naszej szkoły, pod opieką wychowawców, odwiedzili Celowy Związek Gmin CZG -12 w Długoszynie. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat gospodarki odpadami, w tym w szczególności poszerzenie wiedzy na temat segregacji odpadów i ochrony środowiska. Uczestnictwo w eko-lekcji podzielone było na dwie części:

wycieczkę -to przejście szlakiem ścieżki edukacyjnej oraz zwiedzanie hali sortowniczej,

-zajęcia praktyczne- wykonanie zadań z dziedziny segregacji odpadów oraz oglądanie filmiku pt.”Drugie życie butelki Petulki”.

Za aktywność w czasie lekcji dzieci otrzymały pamiątkowe upominki a za przeprowadzenie interesujących zajęć uczniowie podziękowali pani Katarzynie Radej i wręczyli własnoręcznie wykonaną laurkę i słodki prezent.

Dodała: Izabela Kiepura