09 i 11 maja 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubniewicach mieli możliwość wyjazdu do Muzeum Kultury i Techniki Wiejskiej w Bogdańcu. W programie zaplanowano zwiedzanie zagrody młyńskiej i pokaz wypieku chleba. Na początku piekarz pokazał jak wygląda przygotowanie pieca znajdującego się na podwórku. W tym czasie, gdy rozgrzewał się piec podziwialiśmy niezwykłą zręczność piekarza, który z przygotowanego ciasta chlebowego formował nie tylko chleb, bułki czy rogaliki, ale także żółwia, jaszczurkę, zająca i plecioną chałkę.Następnie usunął żar z pieca i wstawił okrągłe chlebki na liściach kapusty. W czasie, gdy chlebki się piekły, my zwiedziliśmy mieszkanie młynarza, obejrzeliśmy młynki, sprzęty gospodarstwa domowego, przedmioty związane z wypiekiem chleba, narzędzia i maszyny rolnicze oraz wozy, bryczki i sanie. Wycieczka zorganizowana przez panią Jolantę Bernaś, w ramach realizacji przedsięwzięcia „ Od ziarenka do bochenka”, dostarczyła dużo niezapomnianych przeżyć a upieczony, pachnący chlebek bardzo wszystkim smakował.