10 października uczniowie klas I a i I b odwiedzili Owczogród w Rudnicy. W gospodarstwie państwa Nowaków poszerzali wiedzę na temat hodowli owiec i psów pasterskich. Na miejscu powitała wszystkich sympatyczna pani Agnieszka, właścicielka tego ciekawego miejsca. Na dzieci czekały już liczne atrakcje. Na początku zwiedziliśmy owczarnię. Dowiedzieliśmy się jak wygląda codzienna opieka nad zwierzętami. Dzieci karmiły i głaskały owce. Poznały pracę pasterza – pana Macieja, który oprowadził wszystkich po swoim gospodarstwie. Zademonstrował pokaz zaganiania owiec przez psa rasy border collie. Uczniowie poznali sposoby dojenia i strzyżenia owiec. Wzięli udział w poszukiwaniach złotej wełny, hasając w labiryncie pełnym beli sprasowanego siana. Konkurs wygrała Wiktoria Pawluczenko.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych w Kreatywnej Owczarni wykonując piękne prace z owczej wełny. Spędzając czas na świeżym powietrzu, świetnie bawiły się na placu zabaw. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom wspólne biesiadowanie przy kiełbaskach pieczonych na ognisku.
To był dzień pełen atrakcji i aktywności fizycznej na powietrzu.

Wszyscy wrócili z wycieczki w dobrych humorach.

Dodała: Natalia Dudziak