W dniu 09.12.2017 r. 50 uczniów naszej szkoły, pod opieką pań: Barbary Sembratowicz, Marty Rogowskiej oraz Miry Pielech, wybrało się do Poznania. Na uczestników wycieczki czekało mnóstwo atrakcji. Pierwszą z nich było maltańskie lodowisko.  Odwiedziliśmy również Palmiarnię, po której oprowadzili nas przewodnicy, przybliżając nam nazwy, pochodzenie i zastosowanie roślin. Kolejnym punktem było Rogalowe Muzeum Poznania, które znajduje się w samym sercu miasta- na Starym Rynku. Podczas pokazu zobaczyliśmy oraz uczestniczyliśmy w przygotowywaniu rogali świętomarcińskich; poznaliśmy ich historię i legendy z nimi związane. Po zjedzeniu pysznego posiłku w restauracji udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Udekorowane budki, kulinarne specjalności oraz kramiki z różnościami wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Spędziliśmy wspólnie miłe chwile i świetnie się razem bawiliśmy.

Dodała: Mira Pielech