W sobotę 21 maja 2016 roku grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do Drezna. Uczestniczyły w niej głównie osoby korzystające z zajęć programu „mniejszość narodowa”. Główną organizatorką była Pani Walentyna Jaskuła. Szkoła skorzystała z pomocy Biura Usług Turystycznych Pana Jacka Czopora z Międzyrzecza. Drezno to stolica Saksonii, miasto położone nad Łabą we wschodnich Niemczech. Nauczycielom prowadzącym zajęcia mniejszości narodowej bardzo zależało na tym , żeby uczniowie poznali bliżej to miejsce, gdyż jest ono mocno związane z historią Polski. To przecież właśnie stąd pochodzili dwaj polscy królowie- August II Mocny i August III Sas. To z czasów ich panowania pochodzi powiedzenie: „Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa”. Drezno nazywane ” miastem baroku” lub „Florencją Północy” zachwyciło nas wspaniałymi pałacami, zabytkami i muzeami. Z podziwem oglądaliśmy kolejne sale i eksponaty najpierw Muzeum Higieny, a później Muzeum Komunikacji. Nasz zachwyt wzbudził kompleks pałacowo-ogrodowy Zwinger. Przez cały dzień towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda. Wędrówka po Dreźnie okazała się niezwykle intensywna i wyczerpująca, więc z radością przyjęliśmy informację o przerwie na posiłek. W prawdziwej pizzerii co niektórzy mieli szansę sprawdzenia swoich kulinarnych umiejętności. Pełni wrażeń wróciliśmy do Lubniewic dopiero przed pierwszą w nocy. Niech żałują ci, którzy nie skorzystali z okazji wyjazdu do Drezna. Miejsc w autobusie było jeszcze dużo…Podczas wycieczki uczniami opiekowały się Panie: Walentyna Jaskuła, Ewa Młyńczyk i Marta Rogowska. Na szczęście nikomu nic się złego nie stało!
Dodała: Ewa Młyńczyk