31 marca 2015 r., tuż przed Sprawdzianem Szóstoklasisty i wiosenną przerwą świąteczną 40 uczniów naszej szkoły z klas: III a, III b , IV i V pojechało do kina Helios na film fabularny inspirowany baśnią braci Grimm pt. ,,Kopciuszek”. W filmie poznaliśmy historię Elli, której życie bardzo się zmieniło po niespodziewanej śmierci ojca. Ella stała się służącą bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, złośliwie nazywaną przez nie Kopciuszkiem. Przez ponad 110 minut oglądaliśmy piękną bajkę, której akcja toczyła się w baśniowej scenerii, z pięknymi kostiumami (wszystkich zachwyciła przepiękna suknia balowa i szklane buty Kopciuszka ), ładną muzyką i dobrą grą aktorską. Film był zabawny i wzruszający, z zakończeniem pełnym dobra, spokoju i radości. Wzbudził wśród nas pozytywne emocje, a po zakończeniu seansu świat wydał się barwniejszy. Po filmie była obowiązkowa wizyta w KFC, gdzie wszyscy posilili się przed drogą powrotną do domu. Podczas wyjazdu uczniami opiekowały się panie: Agnieszka Jenek, Aldona Mackiewicz i Maria Jęchorek.

Poprzedni artykułSpotkanie z marynarzem