W dniach 26-27.09.2019 – już po raz kolejny – gościliśmy w szkole naszych przyjaciół z Schőneiche (obrzeża Berlina). Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina”. Uczniowie z Niemiec (łącznie 16 osób + 2 opiekunów) w towarzystwie 16 naszych uczniów i również 2 opiekunów mieli okazję zwiedzić Poznań, w tym Muzeum Narodowe, Rynek Główny, Muzeum Rogalowe, gdzie można było brać czynny udział w produkcji tych smakowitości. Punktem programu była też wrotkarnia. Drugi dzień pobytu to konkurencje sportowe dla uczniów z Polski i Niemiec, rozgrywane na Hali Sportowej w szkole. Po wspólnym obiedzie, wręczeniu podarunków i podziękowaniach pożegnaliśmy naszych kolegów. W przyszłym roku będziemy gościć u nich!

Dodała: Justyna Skonieczna