Dnia 19 marca 2012 r. odbył się już XVII Szkolny Konkurs Recytatorski. W szranki stanęło 23 uczniów Szkoły Podstawowej i 13 uczniów Gimnazjum. Recytatorzy byli oceniani przez jury w składzie: p. Hanna Stecyszyn, p. Wanda Kluczyńska, p. Stefania Małesz. Zwycięzcami okazali się: w kategorii klas I – III Zbigniew Warsztocki; w kategorii klas IV – VI Maciej Jagiełło; w kategorii klas gimnazjalnych Marcelina Świdurska.

Nasza reprezentacja, złożona z trojga wyżej wymienionych uczniów, będzie reprezentowała nasze szkoły na etapie powiatowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 28 marca 2012 roku w Sulęcinie. W każdej kategorii wiekowej jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je: w kategorii klas I – III Emilia Kuzajewska, Amelia Bednarczyk, Sebastian Błaszczyk, Michał Bilon; w kategorii klas IV – VI  Natalia Błaszczyk;  w kategorii klas gimnazjalnych Alicja Landy, Agnieszka Kmita, Kinga Kleńk. Wszystkim laureatom, wyróżnionym i biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy, a reprezentacji w etapie powiatowym życzymy powodzenia! Organizatorami konkursu były Agnieszka JenekMarta Rogowska.