„Czary – mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie !”

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Są różne sposoby, aby się dowiedzieć, co nas czeka w przyszłości Można pójść do wróżki , zapytać Cygankę , która wróży z kart i z ręki, ale można też „w czasie niezwykłym” wróżyć sobie samemu. A jakie były nasze pomysły na poznanie przyszłości? Były to przeróżne wróżby: serduszka z imionami, wróżby z kwiatami, lanie wosku, ciasteczka z wróżbą, losowanie zawodów i wiele innych. Nawet odwiedziła nas miejscowa wróżka z innymi czarodziejkami, która chętnie wróżyła z ręki oraz przy pomocy magicznej kuli. Wszyscy świetnie się bawili.

Mikołajki

W dniu 6 grudnia gościliśmy w klasie I b wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. Dzieci bardzo się  ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania uczniowie zaśpiewali piosenki ,powiedzieli wiersz oraz wręczyli laurki i kuferek Mikołajowi. Nasz wyjątkowy gość obdarował dzieci słodkimi upominkami. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie.